Świetlica Szkoły Podstawowej Nr 4 w Wyszkowie

Plan pracyświelicy szkolnej

Uroczyste otwarcie odnowionej świetlicy w Szkole Podstawowej nr 4 w Wyszkowie

27 listopada 2017 roku nastąpiło uroczyste otwarcie odnowionej świetlicy w naszej szkole. Przecięcia wstęgi dokonały: Pani Dyrektor Ewa Runo i Matylda Nowosielska z kl. 1b – członek Samorządu Szkolnego z ramienia klas pierwszych.

Od początku roku szkolnego marzeniem pierwszoklasistów była świetlica.

Marzenie to spełniło się dzięki hojności Burmistrza Wyszkowa  - Pana Grzegorza Nowosielskiego i staraniom pani Dyrektor, za co uczniowie korzystający ze świetlicy SERDECZNIE DZIĘKUJĄ.

W tym dniu dzieciaki otrzymały wyjątkowy prezent – TEATRZYK KAMISHIBAI. Jest to teatr łączący obraz i słowo, który ma być radosnym współodczuwaniem emocji. Pierwszą bajkę pt. „W poszukiwaniu Marudka” przeczytała dzieciom Pani Dorota Winczewska, nauczycielka Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego  w Wyszkowie.  Jest ona specjalistką w prezentacji bajek metodą kamishibai. Wszyscy aktywnie brali udział w oglądaniu tego fascynującego teatru i przeżyli twórcza przygodę. Wszędzie, gdzie czytane są przedstawienia KAMISHIBAI, każda dziecięca buzia rozświetla się w uśmiechu. Tak też było i u nas. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczną przedstawiającą ulubione zwierzątko domowe.

Pierwszaki podziękowały pani Dorotce, wręczając jej słodkie serce. Świetlica stała się miejscem przytulnym i dającym możliwość kreatywnego rozwoju.