sukcesy

SUKCESY 2016/2017

Już od początku października 2016 r. nasi gimnazjaliści zmagają się z zadaniami w Konkursach Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Dwudziestu uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu rejonowego z ośmiu przedmiotów, w tym jeden uczeń aż z pięciu przedmiotów, dwóch uczniów z trzech przedmiotów. Oto oni:

Marcel Zawadzki z klasy IIIb zakwalifikował się do zawodów II stopnia XII Olimpiady Matematycznej Juniorów (2016/17) (dawniej Gimnazjalistów).

Historia – Oliwier Ciskowski kl. Ib – op. p. Jolanta Paczkowska 

Język angielski – Magdalena Szczepaniak, Marcel Zawadzki, Piotr Twardo i Kacper Jakacki z kl. IIIb – op. p. Nina Szawa 

Matematyka – Marcel Zawadzki z kl. IIIb – op. p. Jolanta Sarnacka; Aleksandra Turek z kl. IIId – op. p. Agnieszka Pałka 

Fizyka - Marcel Zawadzki z kl. IIIb – op. p. Jagoda Gerek 

Język polski –Magdalena Szczepaniak, Marcel Zawadzki i Piotr Twardo z kl. IIIb – op. p. Jolanta Królikowska; Aleksandra Turek i Dominika Brejnak z kl. IIId – op. p. Iwona Dudek

Biologia – Faustyna Martyna i Piotr Twardo z kl. IIIb oraz Aleksandra Turek, Julia Gryszkiewicz i Dominika Brejnak z kl. IIId – op. p. Ewa Nowak Kowalska 

Geografia – Angelika Kuch i Marcel Zawadzki z kl. IIIb – op. p. Agnieszka Deptuła 

Język niemiecki – Damian Bajkowski z kl. IIIb - op. p. Paulina Sabak Życzymy powodzenia na kolejnych etapach konkursów!

Sukcesy uczniów Gimnazjum nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Wyszkowie w konkursach w roku szkolnym 2015/2016.

zobacz załącznik

Sukcesy uczniów Gimnazjum nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Wyszkowie w konkursach w roku szkolnym 2014/2015.

                                                 OLIMPIJCZYCY Z GIMNAZJUM NR 2

Opracowała: Jolanta Sarnacka

Uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Obrońców Westerplatte zostali laureatami i finalistami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

Mateusz Puławski kl. II E – laureat olimpiady historycznej – opiekun: p. Jolanta Paczkowska

Ewa Czestkowska – finalistka olimpiady geograficznej – opiekun p. Ewa Nowak-Kowalska

Michał Kulesza kl. II E – finalista olimpiady biologicznej – opiekun: p. Ewa Nowak-Kowalska

Michał Ryszawy – finalista olimpiady historycznej – opiekun p. Jolanta Paczkowska

        Do etapu wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z geografii zakwalifikował się także podopieczny

        p. Agnieszki Deptuły, Marcin Piechociński.

                                                                                                                                          GRATULUJEMY !

                                   

(I półrocze roku szkolnego 2012/13)

Konkursy kuratoryjne:

Następujący uczniowie naszej szkoły zaliczyli etap rejonowy i uzyskali kwalifikacje do etapów wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

BIOLOGIA: Michał Kulesza (85 %) – opiekun p. Ewa Nowak-Kowalska

GEOGRAFIA: Ewa Czestkowska (86,67 %) – opiekun p. Ewa Nowak-Kowalska, Marcin Piechociński (80 %) – opiekun p. Agnieszka Deptuła

HISTORIA: Mateusz Puławski (84,09 %) Michał Ryszawy (93,18 %) – opiekun p. Jolanta Paczkowska

Konkursy o zasięgu wojewódzkim:

  1. Szkolne Koło Wolontariatu zajęło I miejsce w konkursie Mazowieckie Barwy Wolontariatu – opiekun: E. Świderek
  2. Nasza szkoła otrzymała jedno z trzech wyróżnień w konkursie „Czyste Lasy na Mazowszu” – opiekun: E. Nowak-Kowalska.

Konkursy ogólnopolskie Multitest:

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Multitest organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie.

Sześcioro uczniów uzyskało w tym konkursie tytuł laureata a czworo wyróżnienia.

III miejsce i tytuł laureata otrzymał uczeń klasy Ie - Mikołaj Abramczyk (opiekun p. J. Sarnacka).

V miejsce zajęli uczniowie: Jakub Jakacki Id (opiekun p. A. Pałka) i Daniel Greloch Ic (opiekun p. A. Powierza).

Na poziomie klas II tytuł laureata i VII miejsce zajął uczeń klasy IIe Michał Kulesza (opiekun p. J.Sarnacka),

natomiast najlepszym matematykiem w klasach III okazała się Ewa Czestkowska z klasy IIIc (opiekun p. J.Sarnacka)

zajmując VIII miejsce i również tytuł laureata.

Sukcesy sportowe:

  1. I miejsce podczas gminnych eliminacji TURNIEJU ORLIKA O „PUCHAR PREMIERA” w piłkę nożną chłopców – opiekun: K. Ogrodziński
  2. III miejsce podczas gminnych eliminacji TURNIEJU ORLIKA O „PUCHAR PREMIERA” w piłkę nożną dziewcząt- opiekun: A. Lange
  3. I miejsce w MISTRZOSTWACH GMINY I POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW w ramach IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2012/13

    – opiekun: K. Ogrodziński
  4. III miejsce w MISTRZOSTWACH GMINY I POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT w ramach IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2012/13

    – opiekun: A. Lange
  5. Drużyna piłkarska z Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie, którą opiekuje się p. Krzysztof Ogrodziński, zajęła II miejsce w Mistrzostwach Międzypowiatowych

    w Piłce Nożnej Chłopców.
  6. Trzej nasi uczniowie (Przemysław Stryjek, kl. II B, Mateusz Pieńkosz, kl. II A i Sebastian Kołoszko, kl. III D) zajęli pierwsze miejsca w I Wyszkowskim

    Biegu Niepodległości. Chłopcy biegli na 1000 m. – opiekun p. U. Kuczborska
  7. III miejsce w gminnych zawodach w halową piłkę nożną dziewcząt i chłopców – opiekunowie: U. Siankowska, K. Ogrodziński
  8. I miejsce w gminnych rozgrywkach w piłkę koszykową dziewcząt w ramach Gimnazjady SZS – opiekun: U. Siankowska
  9. II miejsce w gminnych rozgrywkach w piłkę koszykową chłopców w ramach Gimnazjady SZS – opiekun: U. Kuczborska
  10. III miejsce w drużynowym tenisie stołowym chłopców w ramach Gimnazjady SZS – opiekun: U. Kuczborska

Konkursy muzyczne:

  1. II miejsce w I Konkursie Śpiewania Poezji C.K. Norwida (Maryla Modzelan, Stella Śledziewska) – opiekun I. Obrostek
  2. I miejsce w XIV Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek (Maryla Modzelan, Natalia Szczechura, Amanda Nisio, Adam Wojtkowski))– opiekun: U. Wierzchoń

Konkursy plastyczne:

Michał Kulesza z kl. II E zajął I miejsce w konkursie plastycznym pod hasłem „Moja rodzina i moja klasa chroni las”. (zorganizowanym w ramach programu

„Czyste Lasy na Mazowszu”). – opiekun: E. Nowak -Kowalska.

Konkurs literacki (o zasięgu powiatowym)

Paulina Dumała z kl. II C, zajęła I miejsce w kategorii do lat 15 w Powiatowym Konkursie Literackim „Magiczne Pióro 2012”. Konkurs został zorganizowany

przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. C. K. Norwida w Wyszkowie oraz Klub Miłośników Fantastyki „Bractwo Pendragona”.

Inne:

  1. Lidia Strzelińska z kl. III F zajęła II miejsce w etapie rejonowym XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

    – opiekun: E. Nowak-Kowalska
  2. Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie dla Nauczycieli „Wartościowa Wycieczka Szkolna” – opiekun: I. Obrostek
  3. Joanna Biernacka z kl. III C (wraz z koleżanką) zajęła II miejsce w międzynarodowym konkursie „Veszpremskie Igrzyska” na Węgrzech

    oraz zdobyła statuetkę Supertalent Wyszkowa 2012 w kategorii taniec.
  4. Marcin Krzemiński z kl. I A zdobył I miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Spławikowych o „Puchar Warszawy” z Cyklu Grand Prix Polski kadetów U-14

    i juniorów U-18.
  5. Damian Polak (III f) - II miejsce w II Mistrzostwach Powiatu Wyszkowskiego w Szachach, a Robert Pażuchowski III
  6. Joanna Biernacka zdobyła tytuł SUPERTALENT WYSZKOWA 2012 w kategorii taniec

                                                                              II półrocze 2012/13

Ogólnopolskie:

- Justyna Jaroszewska z kl. III F – znalazła się w półfinale XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego

„NASZA ZIEMIA – ŚRODOWISKO PRZYRODNICZE WCZORAJ, DZIŚ I JUTRO” POD HASŁEM „DRAPIEŻNE OBLICZA ZIEMI” – opiekun Ewa Nowak-Kowalska

              Kuratoryjne:

- Mateusz Puławski kl. II E – laureat olimpiady historycznej – opiekun: p. Jolanta Paczkowska

- Ewa Czestkowska – finalistka olimpiady geograficznej – opiekun p. Ewa Nowak-Kowalska

- Michał Kulesza kl. II E – finalista olimpiady biologicznej – opiekun: p. Ewa Nowak-Kowalska

- Michał Ryszawy – finalista olimpiady historycznej – opiekun p. Jolanta Paczkowska

O zasięgu wojewódzkim:

- Michał Kulesza (II E), Mateusz Zaniewski (I D), Ewa Czestkowska (III C), Paweł Garbarczyk (II G), Albert Kapla (I A), Bartosz Morka (III A)- III miejsce

w Wojewódzkim Maratonie Matematycznym – opiekunki J. Sarnacka, A. Pałka, A. Powierza

Gminne i powiatowe

- Dominika Świerczewska z kl. II F – I miejsce w gminnym etapie Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” – opiekun: B. Lewandowska

- Klarysa Świeżek z kl. III C - II miejsce w gminnym etapie Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” – opiekun: J. Królikowska

- Michała Kulesza z kl. II E - III miejsce w gminnym etapie Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” – opiekun: I. Dudek

- Dominika Świerczewska z kl. II F – I miejsce w powiatowym etapie Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” – opiekun: B. Lewandowska

- Klarysa Świeżek z kl. III C - II miejsce w powiatowym etapie Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” – opiekun: J. Królikowska

- Michał Kulesza z kl. II E – I miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Westerplatte wciąż żyje i trwa…” – opiekun Iwona Dudek

- Klarysa Świeżek z kl. III C - III miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Westerplatte wciąż żyje i trwa…” – opiekun Jolanta Królikowska

- Magda Frąckiewicz z kl. III C – III miejsce w etapie gminnym Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Dyktando Powiatowe” - opiekun Jolanta Królikowska

- Lidia Strzelińska z kl. III F – I miejsce w konkursie literackim „Przyszłość słowem malowana” (zorganizowany przez M-GBP w Wyszkowie)

- Karolina Rekus z kl. I A – II miejsce w konkursie literackim „Przyszłość słowem malowana” (zorganizowany przez M-GBP w Wyszkowie)

- Joanna Biernacka (III C), Katarzyna Pikora (III B), Joanna Rawska (II B) – I miejsce w I Gminnej Gimnazjadzie Polonistycznej – opiekunki J. Królikowska, I. Dudek

 

- Amanda Nisio (III F), Weronika Przesmycka (III B), Estera Zaręba (II A) – III miejsce w I Gminnej Gimnazjadzie Polonistycznej – opiekunki J. Królikowska, I. Dudek

- Weronika Libuda z kl. III D – II miejsce w Konkursie Literackim – Poezja o tematyce patriotycznej (zorganizowany przez Klub Szkół Westerplatte) – opiekun I. Obrostek

- Klarysa Świeżek z kl. III C – I miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy Religijnej – opiekun Beata Kamińska

Plastyczne, fotograficzne

- Karol Kocięcki z kl. III C – I miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym „Westerplatczyków imię ma, aby męstwo ich sławić…” – opiekun U. Wierzchoń

- Klarysa Świeżek z kl. III C - II miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym „Westerplatczyków imię ma, aby męstwo ich sławić…” – opiekun U. Wierzchoń

- Michał Kulesza z kl. II E - III miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym „Westerplatczyków imię ma, aby męstwo ich sławić…” – opiekun U. Wierzchoń

- Bartosz Jagielski z kl. III A - III miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym „Westerplatczyków imię ma, aby męstwo ich sławić…” – opiekun U. Wierzchoń

- Weronika Libuda z kl. III D – I miejsce w Konkursie Fotograficznym „W poszukiwaniu wiosny” (organizowanym przez Nadleśnictwo Wyszków) – opiekun Ewa Nowak-Kowalska

- Bartosz Wróbel z kl. I C – II miejsce w Konkursie plastycznym o tematyce patriotycznej (zorganizowany przez Klub Szkół Westerplatte) – opiekun Ineza Pieniążek

Językowe

- Ewa Czestkowska z kl. III C – II miejsce w II Konkursie Języka Angielskiego pod patronatem Starosty Powiatu Wyszkowskiego – opiekun N. Shava

- Patryk Gryszkiewicz z kl. II B – III miejsce w II Konkursie Języka Angielskiego pod patronatem Starosty Powiatu Wyszkowskiego – opiekun A. Kaczmarczyk

Sportowe:

- I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Sportowych Szkół Gimnazjalnych (Gimnazjada SZS) w piłce koszykowej chłopców (Gimnazjada SZS) – opiekun: U. Kuczborska

- II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Sportowych Szkół Gimnazjalnych (Gimnazjada SZS) w piłce koszykowej dziewcząt (Gimnazjada SZS) – opiekun: U. Siankowska

- V miejsce w Mistrzostwach Międzypowiatowych w Koszykówce Chłopców – Gimnazjada – opiekun: U. Kuczborska

- I miejsce w Gminnych Igrzyskach Sportowych Szkół Gimnazjalnych w piłce ręcznej chłopców (Gimnazjada SZS) – opiekun: A. Lange

- III miejsce w Gminnych Igrzyskach Sportowych Szkół Gimnazjalnych w piłce ręcznej dziewcząt (Gimnazjada SZS) – opiekun: A. Lange

- II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Sportowych Szkół Gimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców (Gimnazjada SZS) – opiekun K. Chrzczonowski

- II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Sportowych Szkół Gimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt(Gimnazjada SZS) – opiekun Urszula Kuczborska

Opracowała Beata Glinka